پادکست انسانک اپیزود اول

پادکست انسانک اپیزود اول

پادکست انسانک اپیزود اول داستان هزار ساله ناباروری انسان

پادکست انسانک اپیزود اول _ داستان هزارساله ناباوری انسان

 انسانک جستاری صوتی است که در آن تجربه های زیسته را با عمقی کمی بیش از معمول روایت می کنم

در اپیزود اول از پادکست انسانک، یک داستان را در دو موقعیت زمانی مرور می‌کنیم. داستان ناباوری انسان در چند هزار سال قبل از میلاد مسیح و چند هزار سال پس از میلاد مسیح. 

به طرز شگفت‌انگیزی خواهیم دید که آدمیزاد رنج و خصایص مشترکی دارد که در گذر سال‌ها، تنها «نمود» آن تغییر خواهد کرد.

انسانک
داستان هزارساله ناباوری انسان​
0.5 0.75 عادی 1.25 1.5 1.75 2
19:48 00:00

نویسنده و گوینده : حسام الدین ایپکچی

                مدت : 19.48 دقیقه

           حجم دانلود: 15.9 مگابایت

نویسنده و گوینده : حسام الدین ایپکچی                               مدت : 19.48 دقیقه                              حجم دانلود:15.9 مگابایت

در پادکست انسانک اپیزود اول می شنویم :

یکی بود یکی نبود، غیر از خدای مهربان هیچ‌کس نبود. قصد دارم قصه‌ای را تعریف کنم که کهنه و تکراری است و حتما شنیده‌اید. هزاران سال است که بین اقوام مختلف بشر، نسل به نسل این قصه روایت می‌شود. دورترین منبعی که من می‌شناسم تورات است اما شاید منابع دیگری هم داشته باشد که من بلد نیستم.

قصه از این قرار است که چندصد سال قبل از تولد موسی طایفه‌ای زندگی می‌کردند که بسیار بی‌مبالات و اهل جور بودند. فرادستان به فرودستان ظلم می‌کردند و در بدکاری مقید به هیچ حصاری نبودند. هرکاری را که دوست داشتند انجام می‌دادند.

در این طایفه پیرمرد پرهیزگاری بود. این پیرمرد مردم را پند می‌داد که اهل اخلاق باشید، آدم باشید، دست بردارید از این شیطنت‌ها، از بیراهه برگردید و به راه بیاید.

این مرد چند ویژگی عجیب دارد که داستانش در تمام کتب آسمانی بعد از موسی هم تکرار شده است. با هر آیینی و با هر لحنی روایتش کرده‌اند ولی اصول داستان همین است که روایت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *